شما اینجا هستید
اجتماعی » اخذ گواهینامه های ایزو۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ توسط بندر خرمشهر/تمدید گواهینامه ایزو۹۰۰۱

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از اخذ گواهینامه های استاندارد ایزو۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۰۱۵ و ایزو ۴۵۰۰۱ ویرایش۲۰۱۸ توسط اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد.

گزارش جنوب؛ نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بندر خرمشهر توسط موسسه کیفیت و انطباق کیهان پویا(KQR) مورد ممیزی قرار گرفت و در پایان فرآیند ممیزی علاوه بر تمدید گواهینامه استاندارد ایزو۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ این اداره کل موفق به پیاده سازی استانداردهای ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو۴۵۰۰۱ بر اساس ویرایش های جدید شد.

وی نقاط قوت بندر خرمشهر را که توسط کارشناسان ممیزی مورد ارزیابی قرار گرفت اشراف کامل نسبت به فضای کسب و کار و تحلیل آن و ریسکها و فرصتهای موجود و تعهد کامل نسبت به سیستم مدیریت یکپارچه ،نحوه برگزاری جامع و گستردگی جلسات بازنگری مدیریت و نتایج حاصله از آن ،توجه خاص به مدیریت دانش از طریق روش انتقال خاص دریگان حفاظت به نام “کافه دانش” ،ساختار منظم و نحوه پاسخگویی و تعهد در اداره ایمنی کانال و حفاظت دریایی ،سرعت عمل و کفایت اقدامات اکیپ آتش نشانی بندر در کنترل حریق فرضی در زمان سایت ویزیت عنوان کرد.

مدیر کل بندرو دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: این اداره کل از پیشگامان اجرا و پیاده سازی در هر سه استاندارد در سطح بنادر کشور بوده است و استانداردهای ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ در ویرایش جدید خود به صورتی طراحی شده اند تا بیشترین توازن را بین اهداف حفظ سودآوری و کاهش اثرات زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی به وجود آورند که با اجرای آن بتوان اثربخشی لازم را در سیستمهای مدیریتی سازمانی در سازمان اتخاذ نمود.

اسعدی در ادامه افزود: در ویرایش جدید این استانداردها تاکید بر مفاهیم نوینی همچون ماهیت سازمان، شناسایی عوامل درون و برون سازمان مرتبط با جهت گیری های راهبردی، رویکرد مبتنی بر ریسک فرایندی، شناسایی ریسکها و فرصتهای مرتبط با فرایندهای سیستم مدیریت محیط زیست و ایمنی و بهداشت شغلی و اطلاعات مدون است.

وی ضمن تبریک این موفقیت به همکاران خود در بندر خرمشهر گفت: با صدور این گواهینامه ها مسئولیت بندر خرمشهر بیشتر می شود زیرا پاسخگویی به سیستم باید سریعتر و عملیاتی تر صورت گیرد و همچنین ابراز امیدواری کرد که بندر خرمشهر بتواند پیشگام در عمل بر اساس استانداردهای جهانی باشد و در راستای بهبود کلیه فرآیندها گام بر دارد.

شایان ذکر است بندر خرمشهر اولین بندر در کشور است که در سال۱۳۹۵ موفق به دریافت گواهینامه ایزو۹۰۰۱ براساس ویرایش ۲۰۱۵ شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش