شما اینجا هستید
اجتماعی » کتاب دو جلدی عیوب جوش و استانداردها چاپ و رونمایی شد

کتاب دو جلدی عیوب جوش و استانداردها چاپ و رونمایی شد

گزارش جنوب؛ کتاب دو جلدی عیوب جوش و استانداردها نوشته‌ی امید حداد از کارکنان شرکت لوله سازی اهواز چاپ و امروز با حضور مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز رونمایی شد.

کتاب دو جلدی عیوب جوش و استانداردها نوشته‌ی امید حداد از کارکنان شرکت لوله سازی اهواز چاپ و امروز با حضور مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز رونمایی شد.

دکتر علی خنیفر، مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز در مراسم رونمایی از کتاب دوجلدی “عیوب جوش و استانداردها” تاکید کرد: انتقال اطلاعات و داده‌های مهم در خطوط تولید به نسل بعد، از دغدغه‌های مهم در حوزه‌ی صنعت است که با تدوین و چاپِ این اطلاعات توسط همکارانِ متعهدمان به توسعه‌ی صنعت لوله سازی اهواز کمک می شود.

دکتر خنیفر افزود: تلاش برای تولید محتوا و تدوین و تالیف در زمینه‌ی صنعت را باید بیشتر جدی گرفت و بنده از هر گونه کمک به همکاران برای تولید محتوا و چاپ کتاب دریغ نخواهم کرد.

مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز همچنین با بیان اینکه توسعه در صنعت با دو بازوی تجربه و اطلاعاتِ علمی میسر است افزود: ما در کنار تجربه‌ی نیم قرنِ لوله سازی اهواز باید در بخش آکادمیک و تولید علم نیز پیشگام باشیم.

دکتر خنیفر یاداور شد: برای رسیدن به قله‌های پیشرفتِ علمی طبقِ فرمایشات قرآن کریم باید با تلاش و کوشش دست به انجام عمل نیک زد و با ایمان قلبی و عزمی راسخ به سمت پیشرفت علمی حرکت کرد. به اشتراک گذاری دانش و علم امری بسیار پسندیده و باقیاتِ صالحات است.

امید حداد، نویسنده‌ی کتابِ “عیوب جوش و استانداردها” در گفت وگو با خبرنگارِ سایت شرکت لوله سازی اهواز گفت: از دوره دانشگاه، سیلاب‌های مربوط به فرایند جوشکاری را مطالعه می‌کردم و از نوجوانی، جوش را آموختم.

عضو سازمان نظام مهندسی و بازرسی جوش لوله های گاز همچنین افزود: مدرک دوره‌های مختلف بازرسی جوش را گرفتم و اکنون نزدیم به ۲۰ سال در واحد جوش کارخانه چهار مشغولم. در طول این سالها همزمان با مطالعه‌ی استانداردهای مربوطه و بهره از تجربیات افراد قدیمی و تجربیات کاری خودم و منابع کتابخانه‌ای در نهایت منجر به تولید کتاب دوجلدی شد.

حداد یاداور شد: درباره عیوب جوش اغلب کتاب‌ها به صورت جسته گریخته یا مختصر پرداخته‌اند ولی من در نظر داشتم یک کتاب جامع بنویسم تا تجربیات و اطلاعات آکادمیک را یکجا به نسل بعد منتقل کنم.

وی با پرداختن به مباحث مختلف این کتاب توضیح داد: مبانی عیوب جوشکاری، تکنیک‌های محاسبه پروپیل جوش، روش‌هایی که ایجاد و روش‌هایی که می تواند آن را از بین ببرد، روش‌های رفع اشکال عیوب جوش بر اساس استانداردهای بین المللی و… را به صورت مدون در این کتاب در فصل های مشخص آورده ام.

در آیین رونمایی کتاب دوجلدی “تحلیل و استانداردهای عیوب جوش” لوح تقدیر توسط مدیر عامل به امید حداد اهداء و دکتر خنیفر هزینه چاپ را برعهده گرفت. همچنین آقای حداد دو جلد از کتاب مذکور را به دکتر خنیفر هدیه داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش