شما اینجا هستید
اجتماعی » پیگیری آتش سوزی عمدی سه پارک اهواز از مجاری قانونی

شهردار اهواز گفت: آتش سوزی در سه پارک اهواز عمدی بوده که این موضوع از طریق دستگاه قضایی و امنیتی پیگیری می شود

گزارش جنوب؛ شاعری شهردار اهواز با اشاره به عمدی بودن آتش سوزی در سه پارک اهواز اظهار کرد: آتش سوزی پارک ها به منافع عمومی و شهروندان آسیب می زند در همین راستا همانگی لازم جهت پیگیری از مسیرهای قانونی، دستگاه قضایی و امنیتی صورت گرفته است.

پایان خاموشی و بازگشایی پارک ها و برداشتن محدودیت های کرونایی

علیرضا عالی‌پور نیز اظهار کرد: بنا به دستور استاندار خوزستان، از روز پنج‌شنبه گذشته به تدریج روشنایی پارک‌های اهواز آغاز شده است. محدودیت‌های ترافیکی در ورودی پارک‌ها نیز رفع شده و پارک‌ها بازگشایی شده‌اند.

وی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی‌های عمدی در پارک‌های اهواز در هفته گذشته، گفت: در مدت خاموشی پارک‌ها، خسارت‌هایی به تاسیسات پارک‌های ساحلی اهواز وارد شده است. در مجموع حدود ۳۰۰ هکتار پارک ساحلی در اهواز وجود دارد که خاموشی پارک‌ها، مشکلاتی در نگهداری از آن‌ها ایجاد کرده بود.

عالی پور با اشاره به آتش‌سوزی عمدی در پارک چوبی اهواز بیان کرد: در پی این آتش‌سوزی حدود ۳ میلیارد تومان خسارت به پارک وارد شده است. شواهدی از عوامل این آتش‌سوزی توسط نیروهای انتظامی به دست آمده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز افزود: هفته قبل از آن نیز پارک حجاب دچار آتش‌سوزی عمدی شده بود. علاوه بر وقوع حریق در پارک حجاب، در دو هفته اخیر حریق‌های گسترده‌ای در نیزارهای اطراف شرکت فولاد، نیزارهای اطراف لوله‌های نفت در مجاورت کوی عابدی، فضای سبز تصفیه‌خانه شرکت آب و فاضلاب در چنیبیه و کانکس ایستگاه غواصی نجات غریق آتش‌نشانی در پارک‌های ساحلی شرقی اهواز هم رخ داده است که به نظر می‌رسد همه این آتش‌سوزی‌ها عمدی بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش