شما اینجا هستید
سیاسی » عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

خادمی گفت: پیگیر افزایش تعداد تخت های ICU در استان هستیم.

گزارش جنوب؛ جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی برگزار شد .
استاندار لرستان گفت: در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت کرونا بر موضوعات مهمی مانند برگزاری مراسم عزاداری محرم در کشور با رعایت نکات بهداشتی و ایجاد محدودیت های لازم تأکید شد .
دکتر خادمی اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی، کنکور سراسری امسال با رعایت پروتکل ها و افزایش تعداد روزها، برگزار می شود .
وی آغاز فرآیند پرداخت وام به کارآفرینان و بنگاه‌های زیان دیده از کرونا را از دیگر مصوبات ستاد در جلسه امروز عنوان کرد .
سید موسی خادمی با اشاره به اینکه لرستان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: از ابتدا تاکنون ۱۴ هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده که بخش عمده‌ای از آنان بهبود پیدا کرده اند .
استاندار لرستان با اعلام اینکه طبق آخرین گزارشات از دانشگاه علوم پزشکی ۱۷۰ نفر دیگر به تعداد مبتلایان افزوده شده است، بیان داشت: حدود ۲۵۰ نفر در بخش های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند و تاکنون لرستان ۳۵۰ نفر مرگ بر اثر ویروس کرونا داشته است .
دکتر خادمی تصریح کرد: ظرفیت بیمارستان های استان ۲۴۰۰ تخت است و از این تعداد ۲۲۰۰ تخت عادی بوده که ۵۱۰ تخت آن به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه در حال افزایش تعداد ۱۵۰ تخت دیگر به ظرفیت بیمارستان های استان هستیم ، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی مشکلی برای کمک به بیماران کرونایی نداشته باشیم زیرا در صورت وقوع شرایط بحرانی، امکانات کنونی پاسخگوی نیاز بیماران نخواهد بود .
استاندار لرستان در پایان خواستار رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی توسط مردم شد و افزود: مجالس عروسی و ترحیم بیشترین تأثیر را در ابتلاء به کرونا دارد و طبق آخرین تحقیقات میزان احتمال ابتلا در تجمعات با افزایش چند برابری به ۸ تا ۱۲ نفر رسیده است .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش