شما اینجا هستید
خوزستان » مردم استان خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدام‌های غیر بومی را ندارند

مردم استان خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدام‌های غیر بومی را ندارند

گزارش جنوب؛ سیدکریم حسینی، نماینده مردم اهواز در مجلس: نطق های نمایندگان اهواز در ۱۰ سال گذشته را مرور می کردم، متوجه شدم که همه آنها مطالبی است که امروز هم باید آن را مطالبه کرد. خوزستان با ۵ حوزه پرآب هنوز هم از کم آبی و کیفی نبودن آب شرب رنج می برد. شورای عالی آب و مسئولان وزارت نیرو آنقدر سرگرم پروژه های انتقال آب از خوزستان هستند که فرصتی برای آب رسانی به بیش از ۷۰۰ روستا و اصلاح شبکه فاضلاب را ندارند.
« خط قرمز نمایندگان انتقال آب بدون درنظر گرفتن شرایط خوزستان است». آب کشاورزی، حقابه رودخانه ها، تالابها و خلیج فارس مهم هستند. بعد از گذشت ۲۴ سال طرح مقام معظم رهبری برای احیای زمینهای کشاورزی استان به دلیل تعلل مسئولین امر به سرانجام نرسیده. مردم خوزستان از نفت، گاز و پتروشیمی و فولاد چقدر بهره می برند؟.

متاسفانه بعضی مواقع به دلیل فساد اداری و مالی در دوره های مختلف شاهد ضایع شدن حق کارکنان بوده ایم، نیازمند اصلاح جدی و سریع امور استخدامی و اداری هستیم. قطعا در برخورد با فساد به ویژه در استان و تثبیت شرایط شغلی کارگران در کنار قوه قضاییه خواهیم بود.
مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرمودند در باب عدالت کشور نمره مطلوبی نداشته ایم. باید بگویم که این نمره به مراتب در خوزستان بدتر بوده است. مردم استان خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدامهای غیر بومی را ندارند.

مسئولیت پاسخگویی به وضعیت فعلی و گرانی‌ها با شخص رئیس جمهور و وزرا است. آنها باید هر چه سریعتر اقدام کنند تا بیش از این وضعیت بدتر نشود. مجلس یازدهم مایه امید مردم و یاس دشمنان و خائنان به ملت خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش