شما اینجا هستید
بین الملل » از ارتقاء همکاری های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری زیارتی قم و پاکستان استقبال می کنیم

استاندار قم با اشاره به روابط دوستانه بین دو کشور ایران و پاکستان اظهار کرد: از ارتقاء همکاری های اقتصادی و فرهنگی و گردشگری زیارتی قم و پاکستان استقبال می کنیم.

بهرام سرمست استاندار قم در دیدار خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان در ایران طی سخنانی با اشاره به اشتراکات بین کشور ایران و پاکستان اظهار کرد: روابط دو کشور به قدری دوستانه است که تلاش های بدخواهان در راستای ایجاد گسست در این روابط به نتیجه نخواهد رسید.

استاندار قم امنیت و ثبات کشورهای همسایه را از سیاست های منطقه ای کشور ایران دانست و افزود: همکاری های بسیار خوبی در مسیر مبارزه با تروریسم بین دوکشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان برقرار است.

وی با بیان اینکه سالانه میزبان هزاران زائر پاکستانی در استان قم هستیم ادامه داد: مسئولان استان قم خدمت رسانی به زوار را وظیفه ی دینی و ملی خود می دانند و تلاش کرده ایم تا میزبانی خوبی از زائرین پاکستانی در قم داشته باشیم.

مقام عالی دولت در استان حضور طلاب پاکستانی در مرکز جامعه المصطفی در قم جهت تحصیل علوم دینی را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با افزایش تعامل بین سفارت پاکستان با مسئولان استان قم می توانیم جهت ارتقای سطح همکاریهای علمی و دانشگاهی گام های موثرتری برداریم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان قم در آبان ماه سال جاری را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: سرمایه گذاران پاکستانی می توانند با حضور در این همایش، با فرصت های اقتصادی استان قم آشنا شوند.

خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان در ایران نیز با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان قم در مباحث مذهبی اظهار کرد: مسئولان کشور پاکستان برای قم اهمیت ویژه ای قائل هستند.

وی با تاکید بر افزایش همکاری های اقتصادی و فرهنگی بین کشور پاکستان و استان قم گفت: از افزایش تعاملات بین مسئولان قم با سفارت پاکستان در راستای ارتقاء همکاری ها و رفع مشکلات موجود استقبال می کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش