شما اینجا هستید
اقتصادی » احداث شهرک مرزی مشترک ایران و عراق در حال پیگیری است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: پیگیر هستیم تا شهرک مرزی مشترک ایران و عراق در منطقه فتح المبین شوش احداث شود.

گزارش جنوب؛ اخلاق محمدیان در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی در شهرک صنعتی شوش با اشاره به پیگیری ها در خصوص احداث شهرک مرزی مشترک ایران و عراق، اظهار کرد: پیگیری هایی برای احداث شهرک مرزی مشترک در منطقه مرزی فتح المبین شهرستان شوش انجام گرفته است.

وی افزود: در این زمینه استعلامات اولیه برای بحث احداث شهرک مرزی مشترک در شهرستان شوش دریافت شده است و همچنین مطالعاتی نیز در این خصوص انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: پیگیر دریافت استعلامات اصلی در رابطه با بحث واگذاری زمین از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی هستیم.

محمدیان ادامه داد: بحث دریافت ارزیابی زیست محیطی اندکی زمان بر است و در این زمینه نیز برای بحث دریافت استعلامات لازم از سازمان محیط زیست در حال پیگیری هستیم.

وی گفت: آنچه که در بحث شهرک های مرزی مشترک دارای اهمیت است، مساله کشور مقابل است. در این زمینه موضوع امکانات و همچنین نیازمندی های طرف مقابل دارای اهمیت ویژه ای است و باید به آن توجه شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان خاطرنشان کرد: این مسایل از طریق تفاهمات و پیگیری های وزارت امور خارجه در حال انجام است تا بتوانیم پس از احداث این شهرک های مرزی مشترک از ظرفیت ورود و خروج کالا از مبادی مرزی قانونی استفاده کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش