شما اینجا هستید
اقتصادی » اجرای چهار پروژه شیلات در خوزستان ظرف یک ماه آینده

غلامرضا افتخاری نسب در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: لایروبی بنادر صیادی نهر قصر اروندکنار، چوئبده و ثامن آبادان، پایش زیستگاه‌های مصنوعی، استقرار بیش از ۲۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی جدید و تعمیر بندر صیادی امام خمینی (ره) پروژه‌هایی هستند که ظرف یک ماه آینده در استان اجرایی خواهند شد.

وی افزود: اعتبار پروژه لایروبی بنادر صیادی آبادان ۴۰ میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال است که از طریق اعتبارات عمرانی استانی تامین شده و در طول مدت زمان اعلام شده اجرایی خواهد شد.

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان تصریح کرد: عملیات اجرایی لایروبی در حال انجام است و تا یک ماه آینده در سه بندر صیادی اروند کنار، آبادان و چوئبده این عملیات لایروبی به اتمام خواهد رسید.

افتخاری نسب ادامه داد: حجم عملیات لایروبی در سه بندر مدنظر ۲۴۰ متر مکعب است. در این زمینه پیش بینی می‌شود در صورتی که اعتبار جدیدی امسال به این سه بندر اختصاص یابد، رسوبات بیشتری از سطح بنادر جمع‌آوری خواهد شد.

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان، در خصوص پروژه پایش زیستگاه‌های مصنوعی گفت: پایش و استقرار بیش از ۲۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی با مشارکت شیلات خوزستان، سازمان جهاد کشاورزی و تشکل‌های صیادی استان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌هایی است که ظرف یک ماه آینده در بندر صیادی امام خمینی (ره) بارگیری و در صیدگاه بحرکان هندیجان اجرا می‌شود.

وی افزود: اعتبار پروژه بهسازی بندر صیادی امام خمینی شهرستان ماهشهر ۱۳ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال است که از طریق اعتبارات عمرانی استان و شهرستان تامین و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش