شما اینجا هستید
اقتصادی » تمهیدات لازم برای رشد طلایی نیشکر در تابستان اتخاذ شده است / در سایه تعامل و همدلی جهش تولید محقق می شود

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از رشد کمی و کیفی مناسب گیاه نیشکر در تابستان امسال خبر داد.

گزارش جنوب؛ دکتر عبدعلی ناصری سه شنبه ۳۱ تیرماه ۹۹ در نشست با مدیران عامل کشت و صنعت های هفتگانه توسعه نیشکر، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، تلاش می‌شود تا امسال به میزان خوبی در تولیدشکر برسیم.
وی با بیان اینکه مدیریت مزرعه نیشکر عامل مهم رشید گیاه نیشکر محسوب می شود، گفت: در سال زراعی جاری با توجه به مدیریت مناسب مزرعه، شاهد رشد کیفی و کمی مناسب نیشکر در فصل تابستان هستیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزود: در سالجاری شاهد جهش خوبی در تولید خواهیم بود و با توجه به شرایط اقلیمی ، کوددهی بموقع و مدیریت آبیاری مناسب امکان تحقق این هدف وجود دارد و پیش بینی می شود گیاه نیشکر در مقایسه با سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته باشد.

ناصری در ادامه تصریح کرد: شرکت توسعه نیشکر در سالهای گذشته با فراز و نشیب های زیادی روبرو بود، به طوری که در سیل فروردین ماه ۹۸ حدود ۴۰ هزار هکتار از اراضی شرکت های توسعه نیشکر و صنایع جانبی آسیب دید.

وی با بیان اینکه در وقایع خشکسالی و سیلاب به اراضی نیشکر آسیب جدی وارد شد، گفت: با وجود چنین خسارتی با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تلاش همکاران، اقدامی جهادی در توسعه نیشکر انجام شد و موفق شدیم علاوه بر بازسازی اراضی، رکورد تاریخی کشت بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ هکتار نیشکر را ثبت کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ادامه داد: در سایه تعامل و همدلی مدیران و پرسنل کشت و صنعت های هفتگانه مجموعه بزرگ توسعه نیشکر روندی شکل گرفت که در سایه آن امنیت و توسعه پایدار رقم بخورد و این تعامل و همراهی یکی از اساسی ترین راهکارها در پیشبرد اهداف مورد نظر است.

ناصری تاکید کرد: مجموعه تلاش های صورت گرفته و تدوین برنامه های میان مدت و سه سال آینده، شرکت را به سوی افقی روشن و رسیدن به ظرفیت های مطلوب و حفظ اقتدار شرکت در زمینه های مختلف رهنمون خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه همه تمهیدات لازم برای رشد طلایی نیشکر اتخاذ شده است، افزود: در سال گذشته ۳۰۴ هزار تن شکر در توسعه نیشکر و صنایع جانبی تولید شده است که بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته، تلاش می‌شود امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن شکر تولید شود.

گفتنی است جلسه مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با مدیران کشت و صنعت های هفتگانه توسعه نیشکر در سالن جلسات کشت و صنعت دعبل خزاعی برگزار شد.

در حاشیه این نشست، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از مزارع نیشکر کشت و صنعت دعبل خزاعی نیز بازدید نمودند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش