شما اینجا هستید
اقتصادی » محدودیت خواسته ما نیست اما اگر برای حفظ جان انسانها باشد آن را تایید می کنیم

محدودیت خواسته ما نیست اما اگر برای حفظ جان انسانها باشد آن را تایید می کنیم

گزارش جنوب؛ هیچکس خواهان محدودیت در تردد یا فعالیت و نشاط در کسب و کارها نیست اما اگر این مسئله به شکل ضرورت خودنمایی بکند و سبب کاهش ابتلای مردم به ویروس کرونا بشود، در این صورت نباید درنگ کرد چرا که جان مردم بالاتر و مهمتر از همه چیز است.

مدتی است که آمار ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان بویژه در اهواز و دزفول و چند شهر دیگر بشدت افزایش یافته و سبب نگرانی عمومی شده است.

در حالی که انتظار منطقی و قانونی از بخش بهداشت و درمان استان برداشتن گامهای عملی و بازدارنده در زمینه ی کُنترل بیماری است متاسفانه فقط هُشدارهای بدون پشتوانه را از دانشگاه علوم پزشکی شاهد بودیم. انتظار ما این بود که در همان روزهای اول جهش شدید بیماری، علوم پزشکی بعنوان متولی اول این موضوع، برخی محدودیتهای مناسب به حال استان را مرکز تقاضا می کرد و دچار این دیرهنگامی در اتخاذ تصمیم نمی شد.

بسیار بدیهی است که انتقاد از مردم مبنی بر عدم رعایت موازین بهداشتی، فاصله اجتماعی و پروتکلها به تنهایی رفع کننده ی مسئولیت بخش بهداشت و درمان نبود و در کنار این انتقادات و هُشدارها باید اقدامات عملی را شاهد می شدیم. واقعیت آن است که طی یک هفته تا ۱۰ روز گذشته جای اقدامات بازدارنده و اجرایی به وضوح دیده می شد.

بدون تردید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بعنوان پارلمان بخش خصوصی استان با درک شرایط حاد اقتصادی و مشکلات مختلف که دامنگیر فعالان اقتصادی شده، حتی یک ساعت تعطیلی در فعالیتها را بعنوان ضرر مستقیم به حوزه ی کسب و کار تلقی می کند و طبعاً نسبت به الحاق ضرر و زیان به حوزه های مختلف اقتصادی ناخشنود خواهد شد. در مقابل این واقعیت، سلامتی شهروندان بویژه فعالان اقتصادی خط قرمزی است که اتاق اهواز از همان ابتدای شیوع کرونا برای خود ترسیم نمود، لذا تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در راستای منع گسترش بیش از پیش این ویروس از جمله خواسته های اصلی و همیشگی اتاق بازرگانی اهواز از مسئولان بوده و خواهد بود.

اتاق بازرگانی اهواز که در طول مدت شیوع بیماری کرونا به وظایف اجتماعی و انسانی خود در قالبهای متنوع و مختلف عمل نموده، از حساسیت وزیر بهداشت و درمان نسبت به وضعیت کرونا در خوزستان و دستور ایشان مبنی بر اعمال برخی محدودیتها بمنظور محافظت از جان انسانها و کاهش ابتلا به کرونا تقدیر می نماید. بخش خصوصی استان، کادر درمانی فعال در بیمارستانهای کرونایی را مجاهدان سلامتی تلقی و صمیمانه از آنها تقدیر و تشکر بعمل می آورد.

اتاق بازرگانی اهواز از مردم شهرهای درگیر بیماری که با محدودیت اداری و ترددی مواجه شدند تقاضا می کند، ضمن جدی گرفتن خطر کرونا، بیش از گذشته به دستورات بهداشتی در دو بُعد فردی و اجتماعی عمل کنند تا همچون بسیاری از شهرهای کشور به وضعیت سفید و عاری از بیماری دست بیابیم.

روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش