شما اینجا هستید
اقتصادی » تمدید موعدهای مقرر قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۹

تمدید موعدهای مقرر قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۹

گزارش جنوب؛ بخشنامه سازمان امور مالیاتی موضوع ابلاغ مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۹۹/۰۲/۰۷ درخصوص موعدهای مقرر قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده طی نامه شماره ۲۰۰/۹۹/۲۴ مورخ ۹۹/۰۲/۲۹ توسط رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.

به موجب بند ۳ مصوبه بخش اقتصادی هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۷/۲/۱۳۹۹ مقرر گردید:

“موعدهای مقرر در قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و رسدگی های مالیاتی که مهلت انقضای آن از ۱/۲/۹۹ لغایت ۳۱/۴/۹۹ بوده است، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۹ تمدید می شود و کلیه احکام قانون مرتبط، بر این تمدید مترتب می باشد.

در اجرای مصوبات فوق موارد ذیل جهت اجرا ابلاغ می شود:

۱- موعدهای تعیین شده در قانون مالیات های مستقیم در رابطه با تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات مربوط به موضوع مواد ۲۶، ۸۰، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۱۶ و ۱۲۶ که مهلت انقضای آن در فواصل زمانی ۱/۲/۱۳۹۹ لغایت ۳۱/۴/۱۳۹۹ می باشد، به مدت دو ماه اضافه می‌شود. ضمناً در رابطه با ماده ۸۸ قانون یاد شده تمدید مهلت مذکور صرفاً در خصوص موعد تسلیم اظهارنامه می باشد.

۲- موعد مقرر قانونی تسلیم اظهارنامه قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره اول (بهار) سال ۱۳۹۹ و نیز مهلت پرداخت مالیات و عوارض متعلقه تا پایان روز شنبه مورخ ۱۵/۶/۱۳۹۹ تعیین می شود.

۳- پرونده هایی که مهلت رسیدگی آنها در فواصل ۱/۲/۱۳۹۹ لغایت ۳۱/۴/۱۹۹ منقضی می شود، دو ماه به مهلت رسیدگی آنان اضافه می گردد.

۴- پرونده هایی که در اجرای این مصوبه دو ماه به مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آنان اضافه شده است، مدت مذکور به مهلت رسیدگی آنان اضافه می شود.

۵- مهلت تسلیم گزارش حسابرسی موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال ۱۳۹۹ حداکثر تا پایان روز سه شنبه ۱۵/۷/۱۳۹۹ تعیین و مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده موضوع ماده ۲۷۲ قانون مالیات های مستقیم نیز با توجه به تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مربوطه، همراه با اظهارنامه مالیاتی و یا حداکثر ظرف سه ماه پس از مهلت انقضای اظهارنامه می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش