شما اینجا هستید
اقتصادی » ۲۳ درصد از اسناد خزانه در خوزستان جذب شده است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: در بخش جذب اسناد خزانه از برخی دستگاه‌های اجرایی گلایه‌هایی وجود دارد که تاکنون ۲۳ درصد آن جذب شده است.

گزارش جنوب؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر پیش از ظهر یکشنبه با اشاره به اینکه درآمدهای خوزستان ۶ هزار و ۸۸ میلیارد تومان است، افزود: از این آمار تاکنون پنج هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان آن وصول شده است که ۹۴.۶ درصد وصول را نشان می‌دهد.

محسن کاویانی با اشاره به اینکه در بخش «جذب اسناد خزانه» از برخی دستگاه‌های اجرایی گلایه‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: وصولی استان در زمینه اسناد خزانه» برای پروژه‌های عمرانی است که بخشی از اعتبارات آن از سهم استانی و بخشی دیگر از سهم ملی دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: ۸۶۴ میلیارد تومان در بخش استانی سهمیه داشتیم که ۲۲ درصد یعنی ۱۷۱ میلیارد تومان آن جذب شده و در بخش «اسناد خزانه ملی» سهم ما یک هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۳ درصد به میزان ۲۹۴ میلیارد تومان جذب کرده‌ایم.

کاویانی اضافه کرد: استاندار خوزستان هم در زمینه جذب اسناد خزانه گلایه‌های بسیاری دارد و تقاضا داریم که دستگاه‌ها در این زمینه چابک‌تر عمل کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان افزود: استاندار همچنین اعلام کرده اگر دستگاهی توانایی جذب این اسناد را نداشته باشد، اسناد آن به دیگر دستگاه‌ها اعطا می‌شود و بخشنامه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه خوزستان ابلاغ شده است.

وی گفت: با اعلام این خبر که در بحث سرمایه‌گذاری خارجی ۳۰ شرکت دارای مجوز در خوزستان فعال است، گفت: برای استان خوزستان اعتبار دو میلیارد و ۷۱۴ میلیون دلار میزان مصوب سرمایه‌گذاری داریم که یک میلیارد و ۲۷۸ میلیون دلار آن یعنی ۴۷ درصد تاکنون جذب شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش