شما اینجا هستید
اقتصادی » ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای رسیدن به توسعه

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: دانشگاه‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی درزمینه توسعه و ارتقاء اقتصاد منطقه دارند که استفاده از این ظرفیت ها ضروری است.

گزارش جنوب؛  سید علی موسوی در نشست تخصصی که به دعوت دانشگاه آزاد اسلامی آبادان با حضور اعضای هیات علمی و اساتید این دانشگاه برگزار شد در پاسخ به سوالات و نظرات مطرح شده توسط دانشگاهیان افزود: انتقادات و پیشنهادات علمی و کارشناسی ضمن اینکه می تواند راهگشای بسیاری از مسائل پیشرو باشد ؛ در برنامه ریزی های آتی ما موثر خواهد بود.

وی ضمن ارائه ی عملکرد معاونت سرمایه گذاری در سالهای اخیر اظهار کرد: برنامه حضور در جمع دانشگاهیان شهرستان های آبادان و خرمشهر باید به‌صورت هدفمند و مداوم به تقویت این ارتباط و استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی در جهت حل مشکلات اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی منتهی شود.

موسوی ادامه داد: اگرچه منطقه آزاد اروند در سال ۸۲ به تصویب رسیده است؛ اما پروسه ی قرار گرفتن آن در مسیرتوسعه به ۶ سال قبل یعنی آغاز دولت تدبیر و امید می رسد چرا که پیش از الحاق کامل آبادان ، خرمشهر و مینوشهر به دلیل پراکندگی و نبود ثبات مدیریت در راس این مهم قابلیت تحقق نداشت.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت های اروند نسبت به سایر مناطق آزاد کشور افزود: به استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها جهت تصمیم سازی اعتقاد داریم و امیدواریم بتوانیم در زمینه توسعه و ارتقاء اقتصاد منطقه و رسیدن به مطالبات مردمی سرعت ببخشیم .

ریاض علی فرحانی مدیر روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست حضور داشت و به سوالات اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی آبادان در خصوص سایر مسائل سازمان منطقه آزاد اروند پاسخ داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش