شما اینجا هستید
اقتصادی » عملکرد استان خوزستان در خصوص اسناد خزانه در سال گذشته به طور تقریبی یک هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان در جلسه آموزشی ذیحسابان، معاونین ذیحساب و مدیران مالی دستگاه های اجرایی با عنوان اسناد تسویه خزانه نوع اول و دوم که در مورخ ۱۴ آبان در سالن همایش اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان برگزار گردید؛ عنوان کرد: عملکرد استان خوزستان در خصوص اسناد خزانه در سال گذشته به طور تقریبی یک هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان است.

گزارش جنوب؛ در جلسه آموزشی ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ضمن تاکید بر حضور فعال ذیحسابان و مدیران مالی در این دوره ها و جلسات آموزشی در خصوص تهاتر بدهی های دولت اظهار کرد: در این چند سال اخیر تفکر استفاده از یک رویکرد مالی بنا بر ملاحظات بوجود آمده اقتصادی، ضرورت استفاده از مراوده های مالی به شکل نقد برای دولت احصاء شد و این خاص کشور ما نیست و خیلی از کشورها مراوده های حقیقی و حقوقی خود و قراردادشان با دولت به شکل نقد نیست.

محسن کاویانی افزود: یکی از شیوه های مالی استفاده از اوراق است و شکل پرداخت دولت به صورت اوراق درآمده است و این باعث شده که کار مضاعف برای مدیران مالی ایجاد کند و آن استفاده از سازوکار نحوه تهاتر است. که بانک ملی از این ظرفیت تمام بدهی خود را از دولت تسویه کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان با بیان اینکه در قانون دو لفظ اوراق خزانه و اوراق تسویه وجود دارد گفت: بودجه استان خوزستان از حیث استانی ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان است و سال گذشته و همچنین سال جاری اولین استان در کشور می باشیم.

کاویانی ادامه داد: در مجموع سال گذشته، ۹۹ درصد جذب داشته ایم و در این راستا عملکرد استان خوزستان در خصوص اسناد خزانه به طور تقریبی هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان است که هزار میلیارد استانی و مابقی از منابع ملی است. و سال جاری اسناد خزانه دولت ۱۳۰ هزار میلیارد ریال است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: از ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان که بودجه استان خوزستان است در ۸ ماهه سال جاری، ۸۱۶ میلیارد تومان تخصیص شده که ۶۵۰ میلیارد تومان اسناد و ۱۶۰ میلیارد تومان پول نقد است. که سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان حدود ۲۳۷ میلیارد تومان اسناد و ۴۴ میلیارد تومان به صورت نقد بین دستگاه های اجرایی استان توزیع کرده است.

وی با اشاره به رقم ۵۴۰ میلیارد تومانی اسناد تسویه در سال گذشته گفت: امسال نیز در استان خوزستان باید بتوانیم از ظرفیت این اسناد تسویه استفاده کنیم.

در ادامه دوره آموزشی تخصصی اسناد تسویه خزانه نوع اول و دوم با حضور ذیحسابان، معاونین ذیحساب، مدیران مالی دستگاه های اجرایی و همچنین شهرداران استان خوزستان برگزار شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش