شما اینجا هستید
ویژه ها » تو کرونا نمی گیری ؛کرونا تو را می گیرد

تو کرونا نمی گیری ؛کرونا تو را می گیرد

گزارش جنوب؛ وقتی « کرونا» تو را گرفت ، به یک بازنده می مانی ! به اینکه یادت می‌رود چقدر از زندگی ات را به زنده ماندن باخته ای !
خاطراتت ، دوستان ، خانواده ، فیلم و کتابهایی که علاقه داشتی و حتی پولهایی که برای روزهای بازنشستگی پس انداز کرده ای همه را خواهی باخت !
در چند روز اخیر آمار فوتی های کشور روزانه از مرز ۲۰۰ نفر گذشته و بیش از ۳۰۰۰ نفر با حالت بسیار وخیم در انتظار مرگند، گویا دست مرگ بر گلوی همه ی ما آماده ی فشردن است و منتظر یک خطاست!
« کرونا» زحمت اعلام حضور نمیدهد ، اکنون دیگر بیصدا میآید ریه ها را از صورتی به سفید تبدیل و کبد و کلیه و مغز را از اکسیژن تهی و محروم میکند و میماند جسدی که باید به عمق بیش از ۳ متر پیچیده در نایلونی ضخیم و یک خروار آهک دفن گردد .
برای «کرونا» مهم نیست که تو چقدر برای اطرافیانت عزیز بوده ای یا عشق نیمه تمامی را هنوز به پایان نبرده ای !
وقتی ویروس به ریه ات رسید ، دیگر به فکر هیچ چیز نیستی به جز اندکی نفس !
فیلم جان دادن کرونایی ها بزرگ‌ترین درس عبرت برای زنده هاست که متاسفانه اجازه انتشار ندارند ، گویا «ما» یاد گرفته ایم فقط از مرگ درس بگیریم .
ابتلا به کرونا مثل وارد شدن در شرایط «جنگ» است که در آن درد و وحشت حکمفرماست ، بنابراین سعی کنیم هیچوقت وارد این « جنگ» نشویم که در هر حالت شکست خورده ی آنیم ، زیرا حتی اگر از این معرکه خارج شویم دیگر آن «آدم» اول نیستیم ….

یادداشتی از

دکتر فاضل خمیسی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش