شما اینجا هستید
یادداشت » شایسته سالاری به منزله ی یک قاعده و انتصاب سیاسی به عنوان یک استثنا

در این مقاله همچون مقاله ی گذشته مدیریت در شایسته سالاری سعی بر آن شده، که در زمینه ی نظام شایسته سالاری که از ارکان دموکراسی در جوامعی که در مسیر تعالی توسعه ی سیاسی کشور خود قدمی برداشتن اشاره شود، تا خوانندگان عزیز با مطالعه ی آن نسبت به افزایش اگاهی و بینش سیاسی خود گام مثبتی برداشته شود.

گزارش جنوب؛ در یک نظام شایسته سالار، هدف، انتخاب مناسب ترین افراد برای ارایه ی خدمات یا بهترین کیفیت به جامعه و کشور است. اما ارایه ی بهترین کیفیت خدمات ممکن است از اولویت برتری برای دولت برخوردار نباشد وسایل و موضوعاتی برای دولت مطرح شود که وجود اشخاص را در پست های سیاسی توجیه کند که آن اشخاص واجد کافی احراز مشاغل نباشند، بنابراین، می توان استثناهایی را برای نظام شایسته سالاری در پست های سیاسی نام برد.

-انتصاب به شکل مقامات انتخابی، برخی از پست ها از طریق یک فرایند دموکراتیک و توسط مردم و یا مجلس انتخاب می شوند.روشن است که چنین پست های برای وجود یک نظام دموکراتیک حیاتی است ولی ممکن است با نظام شایسته سالاری در تضاد باشد.

-انتصاب به شکل مقامات انتصابی، همواره کسانی که انتخاب می شوند، دارای تعدادی مشاور و همکار هستند که به طور عمده محدود به مقامات بلند پایه ی سیاسی می باشند و به ناچار حضور آن ها برای هماهنگی با مقام انتخابی ضروری است.

-انتصاب به شکل اقدامات نمادین، در برخی کشورها ممکن است به دلیل ضرورت های اجتماعی خاص، سهمیه ها و امتیازهای ویژه ای برای برخی گروه ها در نظر گرفته شود. برای نمونه، امتیازهایی که برای رسیدن زنان به پست های مدیریتی در نظر گرفته می شود.

– انتصاب به شکل انتصابات اضطراری، در شرایط خاص سیاسی و اجتماعی، ممکن است افرادی برای انجام یک سری وظایف موقت منصوب شوند، برای نمونه، در هنگام وقوع بلایای طبیعی یا شرایط حاد سیاسی.

مقاله ای از :

یحیی نیسی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی گزارش جنوب | امانت، صحت و دقت در گزارش